LNTAA brokerių forumas – tai ne tik NT brokerių specialybę vienijantis, bet ir nekilnojamojo turto srities smalsuolius bei kitus specialistus pritraukiantis kasmetis renginys.

Šįkart renginyje dalyvavo 650 nekilnojamojo turto specialistų iš visos Lietuvos, renginį atidarė puiki Kauno miesto mero, Visvaldo Matijošaičio kalba. Su puikia nuotaika ir nusiteikimu ant scenos lipo ir Arūnas Valinskas. Nuoširdžios diskusijos, moderuojamos Manto Mikočiūno, metu dalinosi įspūdžiais apie savo asmenines ir verslo subtilybes. Pasakojo, kaip kadaise buvo išmestas iš universiteto už tai, kad turėjo daug gastrolių ir praleisdavo paskaitas, o draugo raštas, kad kiekvieną pirmadienį dalyvaudavo kaip liudininkas teismo posėdyje, buvo išryškintas. Arūnas taip pat pasidalino savo asmenine patirtimi apie nekilnojamąjį turtą Margaritos saloje, kuri priklauso Venesuelai. Šį turtą Arūnas su kolega Žilvinu Žvaguliu turi iki šiol, tačiau brokeriams nuvykti ir parduoti jį siūlo net už 50% dalybas, todėl, kad tai padaryti be galo nesaugu. Pati baro Margaritoje veikla ėmė strigti kai narkomafija pasibeldė į šio baro duris, o nesutikus prekiauti jų produkcija, imta nuolatiniais valstybinių institucijų “patikrinimais”  barą uždarinėti. Pabaigai Arūnas auditorijai palinkėjo kapitono žodžiais, “kai lipi į laivą, turi pamiršti viską – vaikus, šeimą, darbus, visas kitas problemas ir maksimaliai susikoncentravus pagalvoti, ką dar galiu padaryti, kad šis laivas plauktų greičiau, taip ir šioje srityje, turite atsiriboti nuo visko ir pagalvoti – ką aš dar galiu padaryti, kad sandoris įvyktų greičiau ir sklandžiau”.

Šiame forume naujausias technologijas pristatė, sceną į šią sritį iškeitęs Arnoldas Lukošius.
(A. Lukošiaus prezentacijos skaidrės pdf formatu)

Apie rinkos tendencijas ir ko galima tikėtis artimiausiu metu Lietuvoje ne tik NT sektoriuje, bet ir kituose ekonominiuose sektoriuose linksma gaida papasakojo ekonomistas Žygimantas Mauricas.
(Ž. Maurico prezentacijos skaidrės pdf formatu)

Viso renginio metu nuotaiką kėlė bei NT brokeriais apsimetinėjo “Kitas kampas” aktorių duetas Audrius Bružas ir Martynas Nedzinskas.

Pirminę rinką pristatė stipriausių vystymo kompanijų atstovai, kurių pirmuoju smuiku griežė Arvydas Avulis “Hanner”, jam antrino Kęstutis Vanagas “YIT Kausta” Martynas Žibūda “Eika” ir jaunąją vystytojų kartą atstovaujantis Mindaugas Vanagas “Citus construction”. Visi kaip susitarę tvirtino, kad NT rinkos sulėtėjimas yra teigiamas dalykas, nes burbulas nesipučia, rinka tampa sveikesnė ir nebus skausmingo kainų pokyčio.

Visus renginio dalyvius iš savo kasdieninių minčių ir problemų atitraukė bei privertė susimąstyti Povilo Petrausko moderuojama diskusija apie motyvaciją. Jo pašnekovai šįkart buvo gerai žinomi visiems kunigas Algirdas Toliatas, bei ivairių socialinių iniciatyvų autorius “G&G sindikatas” lyderis Gabrielius Liaudanskas “Svaras”.
“Materialias vertybes sudvasinkite, o dvasines materializuokite” – labai aiškią žinutę auditorijai ištransliavo kunigas Algirdas Toliatas pasakodamas apie tai, kaip žmonės daug laiko meldėsi, kad turėtų bažnyčią, tačiau bažnyčia taip ir neatsirado, kol neatvažiavo žmogus ir jos nepastatė. Tam, kad kažkas įvyktų reikia daryti, o tam, kad darbai turėtų prasmę – reikia tikėti. Tuo tarpu “Svaras” motyvacijos kontekste akcentavo norą. “Jeigu kažko neturi – vadinasi per mažai nori, reiškias tau to nereikia”, prisiminė “Svaras” kaip būdamas paauglys rytų kovos menų treniruotėje japonų treneriui pasakojęs norįs išmokti medituoti ir išgirdęs šiuos žodžius, kuriuos dažnai šiai dienai taiko savo vaikams, palygino ir dabartinę geopolitinę situaciją pasaulyje: kodėl didžiausių šalių lyderiai nesusitaria – nes nenori, jeigu norėtų – tikrai rastų kompromisą. “Ačiū ir atsiprašau” – “du žodžiai, kurie padės susitarti dėl visko”, užbaigė “Svaras”.

Visą renginį papuošė Ilja Laurs ir jo elegantiškas pokalbis apie verslo supratimą ir tikrąsias vertybes, kuriomis grindžiamas verslas. “Reputacija – tai ko niekada nenusipirksite ir tai labai svarbu versle”. “Sportuoju kiekvieną dieną po 1,5 val., tam, kad jausčiaus gerai. Taip gamtos sutvarkyta” sakėsi pasaulinio lygio verslo žvaigždė. “Nuoširdumas ir atsakomybė už savo veiksmus – sukuria pasitikėjimą, kurio pagrindu ir veikia verslas; taip buvo ir bus visais laikais, žmogiškojo faktoriaus nepakeisime, nors dažnai galvojame, kad esame racionalūs ir galime daug ką apgalvoti ir padaryti technikos pagalba, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Žmogus – tai kas mus priverčia priimti sprendimą”. Ilja pasidalino savo tikėjimu kripto valiutų ateitimi, bei papasakojo šiuo metu investuojantis į kripto valiutas kuriančius mechanizmus, bet kol kas ne į pačias kripto valiutas. Nekilnojamasis turtas kaip investicija Ilja Laurs portfelyje užima labai nedidelę dalį. Investuotojas diskusiją užbaigė puikia įžvalga apie laimės ir darbo santykį: “ten kur aukšta ekonomika – ten žmonės pasmerkti būti nelaimingais, tam kad pasiekti aukštą visuomenės lygį, reikia pasiekti daug, o tam reikia dirbti daug, tuomet žmogus turi daug ko atsisakyti ir tampa nelaimingu.” ir palinkėjo visiems būti laimingais.

Pilną nuotraukų galeriją galite rasti ir parsisiųsti čia: Google Drive foto galerija