Nekilnojamojo turto brokerių sertifikavime – permainos. Nuo rudens NT specialistai sertifikavimo egzaminus laikys Vilniaus universiteto Verslo mokykloje (VU VM). Brokerių laukia nauja sertifikavimo metodika ir sunkesnės egzamino užduotys.

NT brokerių sertifikavimą Lietuvoje organizuojanti Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija (LNTAA) su VU VM pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Nuo šiol NT brokerių egzamino metodinę medžiagą specialistai rengs kartu su akademikais, bus plečiama egzamino tematika ir apimtys, egzaminai bus vykdomi VU VM kompiuterių klasėse.

„Manau, akademinės bendruomenės įsitraukimas į egzaminavimo procesą duos didelės naudos. Pradėjome nuo nulio ir iki šiol, nuo pradžios iki pabaigos, viską darėme patys. Norime, kad tobulėtų brokeriai, stengiamės tobulėti ir patys, nuolat ieškome būdų, kaip pagerinti sertifikavimo procesą. Nuo šiol prie praktikų prisijungus akademikams, tikiu, kad darbas vyks sklandžiau ir dar profesionaliau.“ – sako LNTAA direktorius Rimas Kirdulis.

„Faktas, kad egzaminas bus sunkesnis, todėl greičiausiai sertifikuotų brokerių bus mažiau. Tačiau tai nėra blogai. Visada orientavomės į kokybę, siekėme, kad sertifikatas – būtų profesionalumo, aukštos brokerio kvalifikacijos įrodymas, o ne šiaip dokumentas. Dėl to nusprendėme papildyti sertifikavimo sąlygas, dabar vien išlaikyti egzamino nepakaks.“ – sako LNTAA prezidentas Audrius Gudanavičius.

Sertifikuojami bus tik tie brokeriai, kurie nuolat aktyviai vykdo šią veiklą. Be egzamino brokeris turės pateikti įrodymus apie per pastaruosius metus įvykdytus sandėrius, privalės nors kartą metų bėgyje būti kėlęs kvalifikaciją kursuose. Artimiausias egzaminas, remiantis naująja metodika, vyks jau šį rudenį.

LNTAA vienija 27 nekilnojamojo turto agentūras, su kuriomis bendradarbiavimo sutartis turi daugiau kaip 750 brokerių. Iki šiol NT brokerių sertifikatus yra gavę 558 brokeriai.