Atsižvelgdami į Konkurencijos tarybos 2022 m. gruodžio 29 d. sprendimą dėl 2015 metais LNTAA narių priimto Etikos kodekso, teigiame, kad kategoriškai nesutinkame su tokiu KT sprendimu, kuris prieštarauja pamatiniam sveikos moralės principų laikymuisi.

Primename, kad mes, kaip asociacija, veikdami skaidriai, savanoriškai kreipėmės į Konkurencijos tarybą, siekdami tobulinti mūsų turimą  ir viešai demosntruojamą Etikos kodeksą ir pasiryžę jį keisti pagal gautas pastabas. Dar kartą pabrėžiame, kad į Konkurencijos Tarybą kreipėsi ne klientai, o mes patys, prašydami metodinės pagalbos iš vienintelės valstybėje egzistuojančios kompetetingos institucijos. Tačiau ne tik negavome nei pagalbos, nei diskusijos, bet sulaukėme rimtos bausmės.

Labai gaila, kad mūsų demokratinėje valstybėje su valstybinėmis institucijomis vis dar negalima nei diskusija, nei juo labiau abipusiu pasitikėjimu grįsta partnerystė. Nes toks Konkurencijos Tarybos sprendimas rodo, bet koks geranoriškas etikos laikymasis yra baudžiamas valstybės.

Mes, kaip Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija, siekdami apginti mūsų narius bei jų reputaciją, taip pat siekdami apsaugoti mūsų klientus ir darbuotojus šį KT sprendimą neabejotinai ginčysime ir kreipsimės į teismą, kur tikimės sąžiningo ir palankaus mums sprendimo.

Papildyta:
Tiek LNTAA, tiek jos narės, Konkurencijos tarybos sprendimą nubausti NT agentūras ir skirti joms pinigines baudas, 2023m. sausio 30d. apskundė teismui ir prašo teismo skundžiamą sprendimą panaikinti.

LNTAA vardu
Audrius Gudanavičius
LNTAA Prezidentas

2022 gruodžio 29